З поліомієлітом може бути покінчено вже цього року

Опубліковано: 26.10.2017

30 років тому вірус поліомієліту охопив більш ніж 120 країн світу та спричиняв близько 350 тис. випадків паралічу щороку. Сьогодні лише 12 офіційно зафіксованих випадків поліомієліту у двох країнах (Афганістані та Пакистані). Таким чином, це небезпечне захворювання може бути повністю переможене до кінця 2017 року. Про це заявляють у Фонді Білла та Мелінди Гейтс, який є одним з партнерів Глобальної ініціативи по ліквідації поліомієліту.

Виступаючи на міжнародній конференції Ротарі Інтернешнл з нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом, доктор Дж.Венгер, керівник програми з ліквідації поліомієліту Фонду Гейтса, сказав, що людство успішно досягло «завершення ліквідації поліомієліту», – інформує The Huffington Post.

«Ми ближче, ніж коли-небудь, до перемоги над хворобою та переконані, що можемо побачити її кінець уже цього року», – сказав він.

Ротарі та Фонд Гейтса зробили величезний внесок у глобальну боротьбу проти поліомієліту, яка зосереджена в першу чергу на поширенні безпечних та ефективних пероральних вакцин навіть у найвіддаленіші куточки земної кулі.

Фонд Гейтса інвестував майже 3 млрд доларів у цю роботу. Ротарі, яке розпочало першу у світі ініціативу щодо боротьби з поліомієлітом у 1985 році, внесло майже 2 млрд доларів. За підтримки урядів та інших організацій Фонд Гейтса та Ротарі допомогли вакцинувати 2,5 млрд дітей у 122 країнах починаючи з 1980-х років.
Це ініціатива була надзвичайно успішною.

«У 1988 році фіксувалося 40 випадків захворювання на годину, у 2016 році – 40 випадків усього за рік», – заявив у червні співзасновник Microsoft Білл Гейтс.

Коли у 2014 році Індія оголосила про те, що вона подолала поліомієліт, Білл Гейтс в Hindustan Times написав, що «успіх з ліквідації поліомієліту є найбільшим досягненням в галузі охорони здоров’я, який я коли-небудь бачив».
«Індія може бути найважчим місцем на планеті для вакцинації кожної дитини. У країні є одні з найбільш густонаселених міських районів у світі, що робить імунізацію від поліомієліту складним завданням, – сказав Гейтс. – Проте Індія приймає допомогу».

За даними офіційного сайту Глобальної ініціативи по ліквідації поліомієліту, наразі ендемічними щодо поліомієліту залишаються Афганістан, Нігерія та Пакистан. Спалах поліо зареєстрований у Конго та Сирії, а ризик повторення спалаху все ще зберігається у 17 країнах, в тому числі і в Україні через низький рівень охоплення профілактичними щепленнями та недоліки в епіднагляді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УКРАЇНА ВІДЗНАЧИЛА ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЛІО-2017