ЄС радий бачити Україну у своїй спільноті, але без поліомієліту

Опубліковано: 16.03.2016

Чи можемо ми мати у складі Європейського Союзу державу, яка знищила сертифікат ЄС як зони, вільної від поліомієліту, отриманий у 2002 році, та змусила всі 28 країн-членів знову розпочати процес проходження сертифікації, а також відтермінувати ліквідацію поліомієліту на глобальному рівні? Таке питання поставив доктор Донато Греко (Регіональний сертифікаційний комітет ВООЗ з ліквідації поліомієліту/ECDC), виступаючи сьогодні на Національній конференції Глобальної ерадикації поліомієліту в Києві.

Доктор Донато Греко підкреслив, що 19 країн Європейського регіону ВООЗ використовують ОПВ у своїх планових програмах імунізації, в поєднанні з ІПВ. Ці препарати проходять найжорсткіший процес контролю безпеки. За останні 50 років введено багато мільярдів доз вакцини, і поліомієліт близький до ліквідації.

В Україні відомо лише 2 випадки циркуляції вакцино-спорідненого поліовірусу 2 типу, але на момент виявлення цих випадків було якнайменше 2000 інфікованих, а тиха циркуляція продовжувалася як мінімум один рік Наступна мутація вірусу створить нові випадки захворювання.

Європейський Союз радий вітати Україну у своїй спільноті, але без поліомієліту, – зазначили учасники конференції.

Вам також буде цікаво: Доктор Стів Уассілак: ми дуже близьки до подолання поліомієліту

^C25FC98E60D2481C2B6A755DE7D5BC3A7A53E4F2B6B9289336^pimgpsh_fullsize_distr

49