Вакцинація – це засадчі права людини, як право на питну воду та освіту, – Донато Греко

Опубліковано: 01.11.2016
вакцинація

Вакцинація відноситься до засадчих прав людини, як право на питну воду та освіту. В Європі, частиною якої хоче стати Україна, питання вакцинації та захист від інфекційних захворювань сприймається дуже серйозно. На цьому наголосив професор Донато Греко, член Європейського регіонального сертифікаційного комітету з ірадикації поліомієліту, радник Європейського центру з контролю за захворюваннями, виступаючи в Києві 24 жовтня 2016 року на круглому столі з питань імунізації з нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом.

«Вакцинація – це вже не просто варіант, це вже засадчі права людини. Це як право на питну воду, на освіту. Це також одне з прав людини. Чому українські діти мають страждати від відсутності такого права? Ви ж не позбавляєте їх освіти та питної води? Ви ж даєте їм їжу, одяг. Чому ж ви не даєте їм вакцинацію?», – дивується професор Греко.

Донато Греко також зазначив, що поки навіть 10% дітей залишаються нещепленими, не можна бути спокійними:

«Якщо у вас буде 90% охоплення, то ви скажете, що ви досягли результату. Але 5-6 тис. будуть невакцинованими, потім їх буде 12-18 тис, тощо. І потім це стане великим кластером, за рахунок чого може знову виникнути епідемія», – пояснив він.

znimok-ekrana-2

Окрім того, Донато Греко відзначив необхідність інвестувати у активні процеси підготовки діячів охорони здоров’я в питаннях вакцинації. Він додав, що коли лікарі та академіки кажуть, що вакцинація – це погано, то вони говорять проти свого призначення, проти своєї основної місії.

Професор Греко підкреслив, що питання вакцинації серйозно сприймається на загальному європейському рівні.

«Україна хоче вступити в Європу, і ми вітаємо. Але чи ми будемо мати мільйони невакцинованих дітей в цьому процесі, чи ми будемо будувати Європу, де діти не захищені від інфекційних захворювань? З цим не можна зміритися. І це серйозно сприймається на загальному європейському рівні. Я радий сьогодні почути про те, що Вакцинація складається як фундаментальне питання забезпечення безпеки в Європі».

Вам також буде цікаво: ЄС радий бачити Україну у своїй спільноті, але без поліомієліту

Донато Греко нагадав, що вакцини – це найбільш протестований та випробуваний препарат, навіть, ніж інші препарати. Тому ми можемо гарантувати право людям, що вони не будуть страждати від тих захворювань, які можна запобігати шляхом вакцинації.