В Україні катастрофічний брак вакцин ІПВ

Опубліковано: 23.08.2017

Поточний запас вакцини ІПВ в кілька разів менше за потребу. Про це йдеться у відповіді Міністерства охорони здоров’я, наданій ГО «Батьки за вакцинацію» на запит щодо проведення планових щеплень проти поліомієліту.

МОЗ звернулося до Європейського регіонального бюро ВООЗ з проханням включити Україну до списку країн, пріоритетних на отримання ІПВ для забезпечення щорічної потреби на виконання планової імунізації проти поліомієліту, – повідомляється в листі.

Нагадаємо, ІПВ використовується для перших двох щеплень проти поліомієліту. При їх відсутності дитина не може отримати й вакцину ОПВ. Таким чином, значний прошарок дітей в Україні взагалі залишається беззахисним проти поліо. За інформацією ГО «Батьки за вакцинацію», охоплення 1-ю та 2-ю дозою ІПВ серед українських дітей складає 22-26% (станом на кінець липня 2017 року). Враховуючи, що в 2015 році в Україні був спалах поліомієліту, і наша країна досі входить в перелік 17 країн світу з високим ризиком повернення спалаху цієї хвороби, така ситуація стає вкрай загрозливою.

Тому ГО «Батьки за вакцинацію» звернулася до МОЗ із закликом вжити заходів для захисту українських дітей від поліомієліту.

Наслідки дефіцит вакцини ІПВ в першу чергу, епідеміологічні та соціальні. Але варто зауважити, що ця ситуація несе Україні також і економічні збитки Адже десятки тисяч доз вакцини ОПВ (закупленої за державні кошти), будуть утилізовані через закінчення терміну придатності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки щеплень захистять вашу дитину від поліо?