В Сирії стався спалах поліомієліту

Опубліковано: 10.06.2017

В Сирії, вперше з 2014 року, зафіксовано спалах поліомієліту. Про це повідомляє сайт Глобальної ініціативи з ліквідації поліо (ГІЛП).

Поліовірус вакцинного походження типу 2 був виявлений в провінції Дейр-ез-Зор у двох дітей з симптомами гострого в’ялого паралічу та у здорової дитини з того ж середовища.

Читайте також: Що таке ГІЛП

Вже складений план реагування на спалах поліо в Сирії у відповідності до міжнародних протоколів. Він включає термінову кампанію з вакцинації проти поліомієліту, активні пошуки для виявлення можливих нових випадків гострого в’ялого паралічу. Щеплення проти поліо в рамках цієї кампанії мають отримати близько 200 тис. сирійських дітей. Повідомляється, що сусідні з Сирією країни також укріплюють діяльність по епіднагляду та імунізації населення.

Провінція Дейр-ез-Зор вже була епіцентром спалаху поліо в Сирії в 2013-2014 рр. Спалах був викликаний диким вірусом поліомієліту типу 1 (тоді було виявлено 36 випадків). В рамках кампанії боротьби зі спалахом тоді були щеплені близько 50% дітей у віці 5 років, що мешкали в Дейр-ез-Зор.

Розповсюдження поліовірусу та новий спалах поліо в Сірії стали можливими через недостатнє охоплення дітей профілактичними щепленнями. Доступ волонтерів до цієї провінції обмежений через бойові дії. Навесні 2017 року вдалося частково вакцинувати дітей бівалентною оральною вакциною бОПВ («крапельки») (прим. – бОПВ не містить поліовірусу типу 2).

Сьогодні ендемічними до поліомієліту залишаються Нігерія, Афганістан та Пакистан. Україна входить в перелік 17 країн з зони ризику поліомієліту, де спалах може повторитися через низьке охоплення щепленнями. Щоб цього не сталося, не менш ніж 95% дітей у віці від 2 місяців до 14 років мають отримати 6 щеплень проти поліо: 2 дози інактивованою вакциною ІПВ у віці 2 та 4 місяці, а потім ОПВ у 6 місяців з подальшою ревакцинацією у півтори, 6 та 14 років. Якщо Ваша дитина пропустила вакцинацію за графіком, зверніться до свого лікаря, щоб наздогнати Календар щеплень.
календар щеплень від поліомієліту