Україні ніщо не допоможе, якщо люди, медіа та інституції будуть себе взаємно паралізувати на шляху до здоров’я дітей, – посол Канади

Опубліковано: 28.10.2016

Україні ніхто і ніщо не допоможе, якщо суспільство, медіа та інституції будуть себе взаємно залякувати і паралізувати на шляху до здоров’я, до вакцинації українських дітей. Таку думку висловив Роман Ващук, посол Канади в Україні, виступаючи в Києві 24 жовтня 2016 року на круглому столі з питань імунізації з нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом.

Він підкреслив, що Україна – одна із найосвіченіших країн в Європі і світі, з величезною медичною системою, з лікарями, академіками, плитками на дверях і лікарнями ліжками без меж. З доступом населення до достовірної інформації через свої смартфони, комп’ютери, планшети, телебачення, і одночасно з найнижчим рівнем вакцинації у світі. «Це все очевидно основано і на промахах минулої державної політики, і також на поширеному феноменів недовіри в українському суспільстві. Це кислота, яка роз’їдає будь-яку ініціативу, яка б вона не була добронамірена, у цій країні», – зазначив Роман Ващук.

Вам також буде цікаво: Відсутність щеплень порушує право українських дітей на здорове життя, – Уляна Супрун

Посол Канади нагадав про історію з даруванням Україні вакцин проти поліомієліту під час боротьби з минулорічним спалахом:

«Як складно було подарувати Україні вакцину проти поліомієліту. Як ми місяцями мусили в нарадах вимолювати та вимагати, щоб вироблену в Паризькому інституті Пастера, а це місце-винахідник вакцин у світі, щоб вакцини проти поліомієліту прийняли і вживали в Україні. Очевидно, на той час були інтереси, які хотіли використати це як привід для дискредитації міжнародних закупівель. Але фактом є, що вам ніхто і ніщо не допоможе, якщо ви, ваші медіа, ваші інституції будете себе взаємно залякувати і паралізувати на шляху до здоров’я, до всецілої вакцинації ваших дітей».

Роман Ващук додав, що цей етап уже позаду, і закуплені вакцини вже розповсюджені по областях, районах містах і селах України. Але дискусія з приводу вакцин продовжується:

«Але все ж таки далі йде дискусія в соціальних мережах про те, чи купили ті вакцини, чи не ті. Чи може український організм сприйняти вакцину, вироблену в одній країні радше, ніж в другій. Чи, наприклад, може вакцина, вироблена в Азії, бути сприйнятною в Україні. І це строчать люди на своїх китайських смартфонах і читають на своїх китайських комп’ютерах, викликаючи непотрібні сумніви у доказано міжнародних сертифікованих медичних препаратах».