Україна відзначить Всесвітній день боротьби з поліо

Опубліковано: 23.10.2017

Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Мета цієї дати – привернути увагу населення до хвороби поліомієліт, її наслідків та шляхів профілактики, підвищити рівень обізнаності населення та соціальної відповідальності батьків щодо необхідності проведення своєчасних профілактичних щеплень.

З нагоди цієї дати члени Ротарі клубів по всьому світу та їх партнери щороку проводять різноманітні тематичні інформаційні та фандрейзингові заходи. До заходів традиційно долучається і Україна.

Протягом цього тижня за ініціативою Ротарі в Україні (Національний комітет Поліо Плюс) та ГО «Батьки за вакцинацію» заплановані наступні заходи з нагоди Всесвітнього день боротьби з поліомієлітом:

  • 24 жовтня в м.Києві на Троїцькій площі пройде флешмоб «Ранкова руханка», початок о 8.45. Організатори – ГО «Батьки за вакцинацію» та Ротарі в Україні (Національний комітет Поліо Плюс). Захід відбудеться за підтримки Національного Університету фізичного виховання і спорту України – провідного вищого навчального закладу у сфері фізичного виховання і спорту, серед вихованців якого багато відомих олімпійських чемпіонів.
  • 24 жовтня 2017 року в м.Рівне на території Рівненської обласної та міської дитячих лікарень відбудеться «Лікарняна руханка». Початок заходу: Обласна дитяча лікарня – в 11.00 год., Міська дитяча лікарня – в 12:00 год. Організатори заходу – ГО «Батьки за вакцинацію» та ротарійський Національний комітет Поліо Плюс в Україні. Головний партнер – Ротарі в Україні. Захід відбудеться за підтримки Лікарняних Клоунів “Червоні Носи” м.Рівне та відомих Рівненських спортсменів із “Rivne Running Club”.
  • 24 жовтня в м. Харків з 11.00 до 12.00 пройде інформаційно-просвітницькій захід, під час якого будуть розповсюджуватися поліграфічні матеріали про поліо та відбудеться презентація історії боротьби з поліо та історії успіхів вакцинації. Місце проведення – ТРЦ «Французський бульвар». Організатор – Iнтеракт «Харків Надія» при підтримці Ротарі та Ротаракт клубів Харкова.
  • 28 жовтня в м.Львів у Стрийському парку відбудеться Забіг до Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом END POLIO RUN, початок 8.15. Довжина траси – 5 км. Організатори забігу: «Ротарі е-Клуб Україна», Національний комітет Поліо Плюс в Україні, ГО «Батьки за вакцинацію», спільнота Run Day Lviv.

Поліомієліт дуже скоро може стати другою інфекційною хворобою (після натуральної віспи), яку людству вдалося повністю викорінити завдяки вакцинації.