Україна відзначила Всесвітній день поліо-2017

Опубліковано: 25.10.2017

Різноманітними флешмобами, забігами, просвітницькими та благодійними акціями в Україні відзначили Всесвітній день боротьби з поліомієлітом-2017.

24 жовтня 2017 року заходи з нагоди цієї дати відбулися у різних регіонах України за ініціативою Ротарі в Україні (Національний комітет Поліо Плюс), ГО «Батьки за вакцинацію» та при підтримці партнерів.

У Києві World Polio Day розпочався флешмобом «Ранкова руханка» на Троїцькій площі міста. За допомогою масової руханки її організатори привертали увагу дорослих та дітей до того, що попередження поліомієліту за допомогою щеплень дає можливість людині бути фізично активною та займатися спортом.

Організатори заходу – Національний комітет Поліо Плюс (Ротарі в Україні), ГО «Батьки за вакцинацію» за сприяння Національного університету фізичного виховання і спорту України.

У Рівному в цей день відбулася “лікарняна руханка”, головними учасниками якої стали діти. Багато емоцій у дітей, позитив у батьків, корисна інформація що до вакцин та вакцинації. До заходу приєдналися Ольга Земляк (Бронзова чемпіонка Олімпійських ігор у Лондоні), колектив лікарняних клоунів “Червоні носи м. Рівне”, агенти змін з вакцинації Віктор Мороз (Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України) та Оксана Малко (обласний дитячий імунолог). Організатори заходу – Національний комітет Поліо Плюс (Ротарі в Україні), ГО «Батьки за вакцинацію» за сприяння адміністрації Міська дитяча лікарня Рівненської міської ради та обласної дитячої лікарні.

У Харкові Iнтеракт та РК «Харків Надія» провели інформаційно-роз’яснювальну акцію в ТРЦ “Французький бульвар” з метою привернути увагу до проблеми захворюваності на поліомієліт та його наслідків, а також на необхідність проведення своєчасних профілактичних заходів.

В Чернівцях Всесвітній день боротьби з поліо відзначили благодійною вечіркою “Dance’n and Coffee Party”. Захід організували Ротарі клуб в партнерстві з Art-Info Centre “Czernowitz – Чернівці ” та за участі ГО Буковинська і партнерська агенція, бренду “Чернівецька кава” та Клубу “Сальса Манія”.

Благодійники, що завітали до Арт-Інфо Центру, смакували каву та випічку, дивилися відеороліки про поліомієліт та боротьбу проти нього, а також насолоджувалися сальсою. Кошти, зібрані під час цієї акції, будуть передані на підтримку глобальної боротьби за повне викорінення поліомієліту в світі.

До Дня боротьби з поліомієлітом ротарійці клубу «Черкаси центр» разом за своїми підопічними – дітьми з санаторію «Руська Поляна» влаштували забіг.

До акції долучилися близько 100 дітей та ротарійців. А напередодні цього дня для дітей провели уроки, на яких розповіли про це захворювання.

По закінченню забігу, який відбувся біля територія санаторію, переможці отримали солодкі подарунки від Ротарі клубу «Черкаси центр». А потому всі охочі діти змогли опонувати найпростіші вправи йоги на занятті, яке для них провели ротарійці Юрій Поліщук та Максим Кириченко.

Флешмоб до Всесвітнього дня поліо вчора пройшов у 1-й міській гімназії м.Черкаси за ініціативою Інтеракт Черкаси.

На честь World Polio Day на вуличних екранах м.Львів та Рівне демонструвалися відеороліки End Polio Now.

А 28 жовтня в м.Львів у Стрийському парку відбудеться Забіг до Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом END POLIO RUN, початок 8.15. Довжина траси – 5 км. Організатори забігу: «Ротарі е-Клуб Україна», Національний комітет Поліо Плюс в Україні, ГО «Батьки за вакцинацію», спільнота Run Day Lviv.