Україна – серед 16-ти країн з високим ризиком спалаху поліо

Опубліковано: 25.01.2017

Україна входить в шістнадцятку країн світу, в яких зберігається ризик повернення вірусу поліомієліту. Така інформація міститься на офіційному сайті Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту з посиланням на дані останнього звіту ВООЗ.

Окрім України, в переліку країн ризику поліо знаходяться Камерун, Центрально-Африканська Республіка, Чад, Конго, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія, Ірак, Кенія, Ліберія, М’янма, Нігер, Сьєрра-Леоне, Сомалі, Південний Судан, Сирійська Арабська Республіка.

Україна та ці країни залишаються під загрозою повернення поліомієліту через низькій рівень вакцинації та недоліки в епіднагляді. Для того, щоб гарантувати, що кожна країна залишається вільною від поліомієліту, необхідно дійти з поліовакциною до кожної дитини та зміцнити епіднагляд за інфекційними хворобами. Нагадаємо, в 2015-2016 рр. в Україні тривала боротьба за спалахом поліомієліту. Завдяки тритуровій кампанії імунізації, яка охопила дітей віком від 2 місяців до 2-х років, циркуляцію поліовірусу було припинено. Але, за офіційними даними станом на вересень 2016 р., рівень охоплення щепленнями від поліомієліту серед дітей віком до 1 року складає лише близько 40% (замість 95%, рекомендованих ВООЗ). Цього недостатньо, аби уникнути ризиків хвороби.

Для того, щоб звести до мінімуму ризик повернення вірусу в Україну і пов’язані з цим наслідки, необхідно підтримувати високий рівень імунізації, дотримуючись Календаря профілактичних щеплень. Щоб бути захищеною, кожна дитина, починаючи з двохмісячного віку до 16 років, повинна отримати 6 щеплень. Перші два щеплення робляться із застосуванням ІПВ (ін’єкціяя, моновакцина чи в складі комплексної вакцини), третя доза та три подальші ревакцинації проводяться бівалентною оральною поліовакциною (бОПВ, крапельки). Вакцини для профілактики поліомієліту наявні в медичних установах. Перевірте, чи отримала Ваша дитина щеплення проти поліомієліту, передбачене Календарем профілактичних щеплень.

календар щеплень від поліомієліту

За матеріалами polioeradication.org