Скільки щеплень захистять вашу дитину від поліо?

Опубліковано: 16.02.2017

77% українських батьків переконані, що дітей необхідно або скоріше необхідно вакцинувати проти поліомієліту. Але лише 13% батьків знають, що дітям до 6-ти років потрібно зробити 5 щеплень проти поліомієліту, щоб отримати повний захист від цього захворювання. Про це свідчать результати дослідження «Відповідальне ставлення батьків до вакцинації дітей», проведеного Аналітичним центром Соціоконсалтінг (період збору даних – вересень 2016 року).

Результати опитування чітко демонструють кореляційний зв’язок – знання батьків про поліо визначають їх ставлення до вакцинації. Серед прибічників вакцинації набагато більше тих, хто розуміє небезпечність та серйозність цього захворювання. Так, серед батьків – прибічників вакцинації проти поліо, 82% знають, що наслідком захворювання може бути параліч, 75% знають, що це смертельно небезпечне захворювання, і 36% батьків знають, що ліків від поліо не існує. Серед противників щеплень від поліомієліту лише 56% батьків знає, що хвороба може призвести до паралічу, 45% – що це смертельно небезпечна інфекція, а тільки 23% знають, зо ліків від цієї хвороби не існує.

Нагадаємо, для отримання пожиттєвого захисту від поліомієліту, дитині до 14 років необхідно отримати 6 щеплень: перші дві дозі  – у 2 та 4 місяці  (інактивованою вакциною ІПВ), третю дозу – у 6 місяців (ОПВ – «краплі»), та у 1,5 роки, 6 та 14 років проводиться ревакцинація ОПВ.

календар щеплень від поліомієліту