Ротарі в Україні підтримує дії МОЗ щодо подолання спалаху поліо

Опубліковано: 21.03.2016

«Внесок Міністерства охорони здоров’я України у подолання спалаху поліомієліту у нашій країні є визначним», – зазначив представник Ротарі в Україні, Голова Національного комітету Поліо Плюс Сергій Завадський.

Коментуючи підсумки роботи Національної конференції Глобальної ерадикації поліомієліту, що проходила в Києві 16-17 березня при підтримці ВООЗ, МОЗ України та партнерстві Ротарі, Сергій Завадський розповів наступне:

«Під час роботи конференції представники ВООЗ та всесвітньо відомі експерти з питань ліквідації поліомієліту відзначили, що реакція МОЗ України на спалах поліомієліту у нашій країні є вірною та відповідає міжнародним рекомендаціям. Незважаючи на спекуляції та маніпуляції антивакцинаторів на цій темі, завдяки зусиллям МОЗ Україні вдалося значно підвищити рівень охоплення щепленнями проти поліо серед українських дітей. Як повідомив Сергій Платов, заступник директора Департаменту громадського здоров’я МОЗ України, у першому турі охоплення вакцинацією склало 64,42%, у другому – 75% дітей віком від 2 місяців до 6 років, а в третьому – 81,7% дітей віком від 2 місяців до 10 років. Якщо порівняти з лише 14% дітей віком до року, які були в Україні охоплені щепленнями від поліомієліту у першій половині 2015 році, до спалаху, то цифри вражають, але не дозволяють відчути, що всі наші діти повністю захищені від хвороби.

Попереду на Україну чекають нові важливі кроки на шляху до повного подолання спалаху поліо. Ротарі в Україні підтримує дії міністерства, направлені на збереження Україною статусу країни, вільної від поліомієліту».

Вам також буде цікаво: Глобальне партнерство в дії: національна конференція з поліомієліту