Роботи допоможуть покінчити з поліомієлітом

Опубліковано: 18.01.2017

Відстеження поліовірусів та оцінка того, наскільки добре населення від них захищене, є важливою складовою у боротьбі за ліквідацію хвороби поліомієліт у всьому світі. І останнім часом на допомогу людям приходять роботи.

Спеціалісти Центрів США з контролю та профілактики захворювань CDC використовують автоматизовані лабораторні машини для тестування зразків крові на антитіла до поліовірусу за допомогою процесу серологічного тестування. Ці роботи в 5 разів пришвидшили обробку зразків, а також дозволили отримувати якісніші результати тестування.

Іноваційні технології та діагностика поліо

Серологічне тестування використовується для оцінки того, наскільки добре населення імунізовано проти трьох штамів поліомієліту. Це дає важливу інформацію про ефективність кампаній по імунізації і нових вакцин, що проходять доклінічні та клінічні випробування. Якщо антитіла виявлені у здорової людини, ми можемо зробити висновок, що людина щеплена від поліомієліту. Якщо антитіл до поліо не виявлено, це вказує на те, що людина або не була щеплена, або що вона має порушення імунної системи.

Серологія може також допомогти визначити, якщо у людини є поліомієліт, але виключно за результатами тесту діагноз не встановлюється. Окрім автоматизованих випробувань, CDC розвиває засоби прямої діагностики, щоб швидко перевіряти на поліомієліт безпосередньо зразки фекалій. Швидке виявлення можливих випадків захворювання важливо для того, щоб зупинити поширення вірусу поліомієліту.

Майбутнє епіднагляду за хворобами

Ці роботи не тільки допомагають людям покінчити з поліомієлітом, але й мають потенціал для використання у інших програмах боротьби з захворюваннями, таких як кір, Зіка та хвороби, які можна попередити вакцинацією. Впроваджуючи інновації в нагляду за хворобами, людство зможе більш ефективно контролювати епідемії сьогодення та майбутнього.

Читайте також: Перспектива викорінення поліомієліту в світі. Ціна питання та роль України в боротьбі

За матеріалами polioeradication.org