Київ приєднається до святкування WORLD POLIO DAY 2017

Опубліковано: 20.10.2017

 

24 жовтня 2017 року в м.Києві на Троїцькій площі біля НСК «Олімпійський» відбудеться флешмоб «Ранкова руханка», приурочений до Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом (WORLD POLIO DAY 2017).

Початок заходу – о 8.45 год. 

Мета заходу – підвищити обізнаність населення та соціальної відповідальності щодо хвороби поліомієліт та необхідності проведення своєчасних профілактичних щеплень; популяризація здорового способу життя.

Організатори заходуГО «Батьки за вакцинацію» та ротарійський Національний комітет Поліо Плюс в Україні. Головний партнер – Ротарі в Україні. Захід відбудеться за підтримки Національного Університету фізичного виховання і спорту України – провідного вищого навчального закладу у сфері фізичного виховання і спорту, серед вихованців якого багато відомих усім олімпійських чемпіонів.

Всесвітній день боротьби з поліомієлітом (англ. World Polio Day) відзначається щорічно 24 жовтня за ініціативи міжнародної благодійної організації Ротарі Інтернешнл. З нагоди цієї дати члени Ротарі клубів по всьому світу та їх партнери щороку проводять різноманітні тематичні інформаційні та фандрейзингові заходи. До заходів традиційно долучається і Україна.

Контакти організаторів: 044 592 50 82, 066 120 48 43

info@bzv.org.ua

Довідка:

Україна входить в число 17 країн світу, в яких зберігається ризик повернення вірусу поліомієліту. Така інформація міститься на офіційному сайті Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту з посиланням на дані останнього звіту ВООЗ. Ці країни залишаються під загрозою повернення поліомієліту через низькій рівень вакцинації та недоліки в епіднагляді. Для того, щоб гарантувати, що кожна країна залишається вільною від поліомієліту, необхідно дійти з поліовакциною до кожної дитини та зміцнити епіднагляд за інфекційними хворобами. Нагадаємо, в 2015-2016 рр. в Україні тривала боротьба за спалахом поліомієліту. Завдяки тритуровій кампанії імунізації, яка охопила дітей віком від 2 місяців до 2-х років, циркуляцію поліовірусу було припинено. Але, за офіційними даними станом на вересень 2016 р., рівень охоплення щепленнями від поліомієліту серед дітей віком до 1 року складав лише близько 40% (замість 95%, рекомендованих ВООЗ). Станом на початок серпня 2017 року цей відсоток знизився до 29%. Цього недостатньо, аби уникнути ризиків хвороби.

У 1988 році уряди створили Глобальну ініціативу по ліквідації поліомієліту, щоб назавжди позбавити людство від цієї хвороби. З моменту створення ініціативи кількість випадків захворювання поліомієлітом у цілому світі скоротилось більш ніж на 99%.

Поліомієліт не боїться кордонів: будь-яка невакцинована дитина є в зоні ризику. Найкращий захист від завозу поліомієліту — це викорінення вірусу. Тільки в такому випадку всі діти будуть в безпеці. Викорінивши поліомієліт, ми принесемо користь дітям всього світу і жодній дитині не доведеться більше відчувати біль паралічу, викликаного поліомієлітом.